WOX.IN.UA - форум web розробників

Вітаємо на нашому форумі! Тут ви зможете обговорювати останні тенденції технологій, вирішувати завдання та обмінюватися досвідом з іншими розробниками.

WOX — це місце, де кожен може знайти щось корисне, навчитися новому та знайти відповіді на свої питання!

Стаття 5 видів пасивного заробітку на криптовалютах

  • Автор теми LITVINOV
  • Дата створення
  • Автор теми
  • Адміністратор
  • Модератор
  • #1
Інтерес людей до криптовалют щорічно зростає. Так само як і до майданчиків, де ними можна торгувати. Воно й не дивно. Адже досвідчені трейдери щодня заробляють на цьому значні суми. Але трейдинг — кваліфікована робота, для якої потрібні певні знання та навички. Доводиться аналізувати ринок, його індикатори, розробляти торгові стратегії. Все це досить складно. Втім, є варіанти й простіші. Разом із криптобіржою Bybit ми розповімо про пасивні способи заробітку на крипті, які не вимагають особливої підготовки і насамперед будуть цікавими для інвесторів-початківців.Висока волатильність цього ринку відкриває можливості швидкого заробітку для всіх без винятку. Навіть для недосвідчених інвесторів. Вони теж можуть заробляти пасивний дохід на криптовалютах, не докладаючи якихось особливих зусиль. Ось інструменти, які дозволяють це зробити.


Торгові боти
Торгові боти – це програми, які цілодобово стежать за ринком та автоматично здійснюють угоди від імені користувача. Вони сканують ринок, використовуючи різні індикатори, і самі приймають рішення про вхід або вихід із нього, виходячи з того, як вони налаштовані. Їхня мета є тією ж, що й у будь-якого трейдера, — купити криптомонети дешевше і продати дорожче.


Боти бувають різними. Є сучасні програми з гнучкими налаштуваннями, які можна «підігнати» під свої власні стратегії. Знайомим із програмуванням трейдерам підійдуть й складніші варіанти — скриптові заготівлі торгових роботів. Тут береться відкритий вихідний код і редагується під себе. Таке тонке налаштування/розробка може ще ближче підвести до бажаного результату. Але це навряд чи підійде для інвесторів-початківців.Для них є простіші у використанні, при цьому теж досить ефективні торгові боти з мінімальним набором налаштувань. Вони дають змогу заробляти всім інвесторам без винятку. Приклад — вбудований в екосистему криптобіржі Bybit торговельний grid-бот, який використовує сіткову торгову стратегію. Її суть полягає в регулярній купівлі активу за наперед визначеною ціною, з подальшим продажем після її зростання.
Ось як це працює. Можна налаштувати бот так, щоб він встановив ордери на покупку, наприклад, Litecoin через кожні $10 нижче за його поточну ціну, а ордери на продаж через кожні $10 вище за неї. Тобто створюється сітка з ордерів із поступово зростаючою або падаючою ціною. І він автоматично купуватиме монету щоразу, коли її ціна впаде до потрібного рівня, і продаватиме, якщо вона зросте. Після нескладного налаштування система візьме на себе рутинну роботу з розміщення ордерів на купівлю та продаж за встановленими цінами, позбавивши від неї трейдера.


Копітрейдинг
Копітрейдинг дає можливість копіювати угоди досвідченіших, успішніших трейдерів — так званих «майстрів». Інакше кажучи, новачок може заробляти, використовуючи знання та навички тих, хто вже з'їв на трейдингу не одного собаку і довів це своїми результатами.


Вигідно це для всіх учасників процесу. Майстер, крім власного прибутку, отримує відсоток від прибутку кожного зі своїх передплатників, плюс заробляє авторитет своєму профілю на біржі, на якій торгує, рекламує свої торгові стратегії. Тому в його інтересах заробити якнайбільше і собі, і передплатникам, щоб ті залишилися задоволеними.Передплатники, окрім вигоди для гаманця, отримують можливість навчатися, спостерігаючи за своїми досвідченішими колегами. Вони стають мотивованими, у них з'являється час і бажання для пізнання тонкощів трейдингу без «набивання власних шишок».Майстром може стати лише успішний трейдер, який пройде перевірку на біржі. Наприклад, на Bybit перед тим, як подати заявку на майстра, потрібно пройти верифікацію KYC. Біржа перевірить також відсоток успішних угод. За останні 2 тижні їх має бути щонайменше 60%. Це виключає потрапляння до розряду майстрів випадкових людей з низькою кваліфікацією, які можуть підвести своїх передплатників.Вся необхідна інформація про майстрів, яка може бути корисною для потенційних передплатників, на Bybit оновлюється щодня (а деякі дані щогодини) і відображається у простому, наочному вигляді:


кількість днів трейдингу в якості майстра;


кількість прибуткових угод за останні 7 та 21 днів;


прибуток передплатників за останні 7 та 21 днів;


кількість передплатників;


кількість угод.
Цього більш ніж достатньо для того, щоб обрати відповідного майстра. Зрозуміло, що його успішні попередні угоди не гарантують прибутковості майбутніх. І кожен передплатник бере на себе певні ризики. Але цифри, які б підтверджували кваліфікацію обраного майстра, говорять самі за себе.


Стекінг
Стекінг - альтернатива такому відомому способу заробітку на криптовалюті, як майнінг. Останній застосовується для валют, що функціонують на протоколі proof-of-work, де монети видобуваються шляхом складних математичних обчислень потужностями комп'ютера - Bitcoin, Ethereum та багатьох інших. Його недолік у тому, що потрібно купувати дороге обладнання, створювати з нього ферми, які потребують постійного нагляду: усунення несправностей, забезпечення пожежної безпеки (адже майнінг - енерговитратне заняття).


Стекінг застосовується для валют, створених на іншому протоколі, - proof-of-stake (PoS). Найпопулярнішімонети - Solana та Cardano. При PoS винагорода надходить не за розв'язання математичних завдань, а за зберігання монет на своєму гаманці. Для отримання винагороди при стейкінгу ваші активи повністю або частково блокуються в пулі ліквідності. Це стимулює учасників системи залучатися до процесу стейкінгу і забезпечувати таким чином працездатність блокчейна.Перевага такого виду заробітку в тому, що для нього не потрібні чималі початкові вкладення в обчислювальні потужності, які, до речі, досить швидко морально старіють, дешевшають і стають малоліквідним активом. Стекінг відбувається у автоматичному режимі. Користувачеві ніяк не доведеться втручатися в процес. Єдине його завдання – контролювати нарахування доходу на свій гаманець.Приєднатися до такого пулу інвесторів можна безпосередньо на проєкті, через криптобіржі або маркетмейкери.
Звісно ж, стекінг також передбачає певні ризики. Головний - можливе падіння ціни обраної валюти. Тут краще обрати монету з низьким рівнем волатильності, що демонструє нехай не динамічне, але стабільне зростання. Монета з високим рівнем волатильності може стати проблемою при стейкінгу. Адже, у разі сильного просідання, інвестор не зможе продати її, навіть якщо вчасно помітить початок падіння ціни.

Криптолендінг
Криптолендінг — ще один вид пасивного заробітку на крипті, що схожий на банківський депозит. Суть у тому, що власник криптовалюти дає свої кошти в борг під відсоток. Через посередника (криптобіржі чи спеціальні криптолендингові майданчики) чи безпосередньо (Р2Р-платформи).


Найбезпечнішим варіантом криптолендингу вважається кредитування бірж, які потім позичають ці кошти своїм користувачам, які торгують з кредитним плечем. Запорукою повернення є депозит трейдера, який користується плечем. Тому інвестор, який надав крипту, не ризикує її втратити.Все, що потрібно від інвестора, — зареєструватися на майданчику та внести гроші на акаунт. Далі монети працюватимуть самостійно. Потрібно лише перевіряти нарахування доходу.
Розміри винагороди залежить від платформи. Найвищі відсотки (до 45% річних) пропонують централізовані біржі криптовалют. До 20% можна заробити на криптолендінгових платформах. Щодо Р2Р-майданчиків, то тут ставку та терміни виставляє позичальник.


Холдинг
Назва цього способу пасивного заробітку говорить сама за себе. Суть холдингу полягає в тому, щоб довгостроково увійти в актив і утримувати до «найкращих часів», доки його вартість суттєво не зросте, порівнюючи з ціною покупки. Завдання утримання - не піддаватися впливу короткострокових та довгострокових коливань цін на монету.


Класичний приклад холдингу – інвестиції у Bitcoin. Період кінця листопада-початку грудня 2021 року, коли «биток» був на своєму піку й коштував $67 800, виявився рекордним за кількістю інвесторів, що «прокинулися». Свої монети продавали люди, які утримували їх по 7-8 років, завдяки чому розмір їх вкладень збільшився у тисячі разів.
Головним ризиком холдингу є помилка щодо вибору активу. Не вгадавши з монетою, замість прибутку інвестор може отримати збиток. Якщо її ціна щодо фіатних грошей чи інших криптовалют не зростатиме, а падатиме. Але цей ризик можна звести до мінімуму, якщо вкластися не в одну валюту, а в декілька — сформувати портфель. У цьому випадку просадка за одними валютами буде компенсована прибутком за іншими.

Висновок
Як видно, крипта дає майже безмежні можливості для заробітку всім інвесторам, незалежно від знань, досвіду та фінансових можливостей. Якщо ви "гуру трейдингу" і тонко відчуваєте ринок, можете заробляти самостійно або продавати свої навички, як "майстер" на одній з бірж. Якщо ви поки що тільки вчитеся торгувати або, може, на це просто не вистачає часу, то існують й пасивні види заробітку. Вони не вимагають від інвестора безпосереднього залучення, але дозволяють отримати свою частину прибутку на цьому сучасному та цікавому ринку.
 
Зверху Знизу